W związku z rozporządzeniem RODO zapoznaj się z naszą polityką prywatności oraz obowiązkiem informacyjnym RODO

Sprzęt do gimnastyki i treningu obwodowego - do czego służy i jaki wybrać

Sprzęt do gimnastyki i treningu obwodowego - do czego służy i jaki wybrać

Urządzenia do treningu obwodowego GYMNESIS CIRCLE produkowane są z myślą o rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej, reumatologicznej, geriatrii oraz medycynie sportowej. Zachowanie zasad ergonomii i biomechaniki pozwoliło na skonstruowanie sprzętu, który łączy w sobie zalety treningu siłowego i gimnastyki redukując przy tym nadmierne ryzyko obciążenia mięśni i stawów.

Urządzenia do treningu obwodowego – co to jest i do czego służy

  • CIRCLE A – jest to urządzenie dedykowane do ćwiczeń mięśni brzucha, ruch odbywa się poprzez uniesienie tułowia, dzięki zastosowaniu regulacji kąta ustawienia platformy i wysokości podnóżka, wykonywane ćwiczenia są bardziej efektywne i dostosowane do możliwości ćwiczącego – dodatkowo można zastosować gumy i taśmy w celu zwiększenia obciążenia.
  • CIRCLE AL – jest to urządzenie służące do ćwiczeń mięśni brzucha, obciążenie stanowią tu kończyny dolne, regulacja kąta ustawienia platformy oraz unikalny sposób ustawienia podpórek kończyn górnych umożliwia wykonać ćwiczenia w sposób bardziej efektywny, dodatkowo możemy zastosować gumy i taśmy w celu zwiększenia obciążenia.
  • CIRCLE AT – jest to urządzenie do ćwiczeń mięśni brzucha poprzez pozycję siedzącą, poprawia to stabilizację odcinka lędźwiowego kręgosłupa i eliminuje działanie mięśnia biodrowo-lędźwiowego oraz prostego uda.
  • CIRCLE CT – jest to urządzenie służące do ćwiczeń mięśni klatki piersiowej i obręczy barkowej. Zastosowanie sprężyn, umożliwia wykonywanie ćwiczeń koncentrycznych i ekscentrycznych w zamkniętym łańcuchu kinematycznym. Ćwiczenia na tym urządzeniu powodują wzrost siły i wytrzymałości mięśni oraz poprawiają koordynację nerwowo-mięśniową.
  • CIRCLE G – jest to urządzenie służące do ćwiczeń mięśni pośladków, poprzez zastosowane rozwiązanie, przestawna podpórka pod kolano, ćwiczenia można wykonywać osobno na lewy i prawy mięsień pośladka, obciążeniem jest własna noga – dodatkowo możemy zastosować gumy i taśmy w celu zwiększenia obciążenia.
  • CIRCLE L – jest to urządzenie służące do ćwiczeń mięśni grzbietu w pozycji klęcz, zastosowane regulacje w urządzeniu dokładnie dopasowują się do możliwości oraz postawy ćwiczącego, obciążenie stanowi własny tułów, dodatkowo można zastosować gumy i taśmy w celu zwiększenia obciążenia.
  • CIRCLE LL – jest to urządzenie służące do ćwiczeń mięśni tułowia w pozycji bocznej lub przodem, urządzenie poprzez regulację doskonale dopasowuje się do potrzeb ćwiczącego, obciążeniem jest własne ciału – dodatkowo możemy zastosować gumy i taśmy w celu zwiększenia obciążenia.
  • CIRCLE LT – jest to urządzenie służące do ćwiczeń mięśni podudzia oraz prostowników i zginaczy stawu kolanowego, wykonywane ćwiczenia powodują wzrost siły oraz wytrzymałość mięśni przyczyniając się do poprawy koordynacji nerwowo-mięśniowej.
  • CIRCLE ST – jest to urządzenie służące do ćwiczeń mięśni obręczy barkowej, zastosowane rozwiązania pozwalają na wykonywanie ćwiczeń koncentrycznych i ekscentrycznych w zamkniętym łańcuchu kinematycznym. Ćwicząc na tym urządzeniu uzyskamy wytrzymałość mięśni, stabilność i odpowiednią koordynację psycho-ruchową.

Kto powinien korzystać z urządzeń do treningu obwodowego

Z urządzeń do treningu obwodowego mogą korzystać pacjenci wymagający rehabilitacji a także zdrowi ludzie w celu poprawienia ogólnego stanu zdrowia jak i poszczególnych partii mięśni swojego ciała, ćwiczenia wpływają na poprawę samopoczucia, powodują wzrost siły oraz zwiększają wydolność naszego organizmu.

Co to jest trening obwodowy

Trening obwodowy jest to coraz popularniejsza metoda, pozwalająca na oszczędność czasu oraz zwiększenie intensywności wysiłku. Wiele osób stosuje trening obwodowy ze względu na charakterystykę wykonywanych ćwiczeń. W tym treningu wykonujemy jedno ćwiczenie po drugim, z przerwami lub bez, w zależności od charakteru treningu możemy założyć sobie określoną ilość powtórzeń w serii, bądź określony czas. Dobór ćwiczeń w treningu obwodowym uzależniony jest od celu jaki chcemy osiągnąć.

Jakie efekty daje nam trening obwodowy.

Podczas treningu obwodowego spalamy duże ilości kalorii, ponieważ taki trening podkręca bardzo mocno nasz metabolizm, nasze mięśnie otrzymują ogromny impuls do rozwoju i w naturalny sposób podnosimy poziom testosteronu. Układ krążenia otrzymuje ogromną dawkę powietrza wzmacniając serce i płuca.
Gdzie znajdą zastosowanie urządzenia do treningu obwodowego.

Takie urządzenia można stosować w gabinetach rehabilitacyjnych, salach gimnastycznych, hotelach, ośrodkach rehabilitacyjnych i wszędzie tam, gdzie jest zapotrzebowanie na tego typu treningi.

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl