W związku z rozporządzeniem RODO zapoznaj się z naszą polityką prywatności oraz obowiązkiem informacyjnym RODO

Rodzaje wózków elektrycznych dla niepełnosprawnych

Rodzaje wózków elektrycznych dla niepełnosprawnych

Do domu, czy w teren?

Wózki elektryczne dla niepełnosprawnych można podzielić ze względu na miejsce ich stosowania. Prostszymi konstrukcjami są wózki pokojowe, których używa się we wnętrzach. Mają one słabsze silniki, które nie rozwijają większych prędkości, lecz za to nie wymagają częstego ładowania. Bardziej zaawansowanymi pojazdami są wózki terenowo-pokojowe, które wyposaża się w mocniejsze silniki. Wózki, które mają być używane na zewnątrz, muszą mieć mocniej bieżnikowane opony, które poradzą sobie na nieutwardzonej drodze. Dodatkowo muszą być wyposażone w oświetlenie, czyli mieć światła przednie, tylne i kierunkowskazy.

Skutery inwalidzkie

Innowacją w świecie wózków inwalidzkich są na pewno skutery inwalidzkie. Przypominają one bardziej prawdziwy skuter (na 3 lub 4 kołach) niż klasyczny wózek. Wszystkie skutery wyposażone są w światła. Duża większość modeli wyposażona jest też w specjalny koszyk na kierownicy, w którym osoba niepełnosprawna może wygodnie przewozić rzeczy osobiste lub drobne zakupy. Skutery dla osób niepełnosprawnych są zazwyczaj wygodniejsze. Kolumnę kierowniczą, siedzisko i podłokietniki można wyregulować do ich potrzeb, a amortyzatory w najnowszych modelach sprawiają, że przemieszczanie się na wózku jest komfortowe nawet w trudnym terenie.

Wózki dla dzieci

Oddzielną kategorię wózków elektrycznych stanowią wózki dla dzieci. Charakteryzują się one wieloma elementami, które mają dodatkowo zabezpieczać malucha. Zaliczamy do nich pasy bezpieczeństwa, dodatkowe kółka przeciwwywrotne, siedzisko zapobiegające wysuwaniu się dziecka z wózka i wiele innych. Najnowocześniejsze modele mają też automatyczną regulację wysokości siedziska, przez co maluch może unieść się na siedzisku aż na 73 cm, co znacząco ułatwia nawiązywanie kontaktu wzrokowego z dorosłą osobą stojącą obok.

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl