W związku z rozporządzeniem RODO zapoznaj się z naszą polityką prywatności oraz obowiązkiem informacyjnym RODO

Jaki wózek plażowy dla niepełnosprawnych?

Jaki wózek plażowy dla niepełnosprawnych?

Nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna ma istotny wpływ na funkcjonowanie osób niepełnosprawnych. Dobór zaś odpowiedniego typu treningu w stosunku do rodzaju problemu powinien być bardzo staranny. Prawidłowo prowadzony proces usprawniania, poza poprawą i zwiększeniem zdolności motorycznych prowadzi przede wszystkim do wzrostu wydolności fizycznej. Kąpiele jako skuteczna metoda rehabilitacji osób niepełnosprawnych są także najbezpieczniejszą formą aktywności. Aby można było z nich korzystać producenci opracowali wózki plażowe, które pozwalają bez obaw i stresu korzystać z wody. Podpowiadamy kiedy i jaki wózek plażowy kupić. 

Wpływ kąpieli na funkcjonowanie osób niepełnosprawnych 

Kąpiele, jak to już zostało powiedziane są skuteczną metodą rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Dzięki wodzie osiąga się także efekty terapeutyczne, głównie dzięki kompensacji zaburzonej równowagi wewnętrznej organizmu na drodze jego reakcji fizjologicznych. Ćwiczenia prowadzone w wodzie, czy to w basenie, czy w jeziorze czy w morzu mogą być składową postępowania leczniczego lub też mogą stanowić istotny środek terapeutyczny. Do najważniejszych aspektów pozytywnego wpływu wody na organizm osób niepełnosprawnych, i nie tylko, można zaliczyć m.in.:

  • działanie rozluźniające,
  • osłabienie sił kompensacyjnych działających na stawy, 
  • stymulacja układu nerwowego,
  • zmniejszenie doznań bólowych,
  • poprawa ukrwienia mięśni,
  • normalizacja napięcia układu autoimmunologicznego,
  • wzrost siły mięśniowej
  • przeciwdziałanie spastyczności,
  • wzrost ogólnej wytrzymałości. 

Wózek plażowy dla niepełnosprawnych, czyli jaki?

Wózki plażowe to dość specyficzne  urządzenia, które wykorzystywane są głównie przez firmy i urzędy prowadzące plaże miejskie lub prywatne. Służą one najczęściej do transportu osób niepełnosprawnych z leżaka na plaży do wody (jezioro, morze, ocena). Jeżeli osoba niepełnosprawna jest na tyle samodzielna, może w wodzie opuścić wózek i samodzielnie zażywać kąpieli. W innym przypadku, gdy potrzebuje opieki, również może korzystać z uroków pływania. Wózki plażowe mają bowiem wyporność do 136 kg i doskonale utrzymują się na wodzie. Oczywiście należy pozostawać stale pod nadzorem ratownika lub osoby towarzyszącej.

Wózki plażowe często wyposażone są w trzy koła, aby łatwiej było poruszać się osobie niepełnosprawnej po piaszczystym podłożu. Mogą być zarówno samobieżne, jak i popychane przez osoby trzecie. Zazwyczaj są stosunkowo lekkie, aby łatwiej było transportować osobę niepełnosprawną. 

Kiedy kupić wózek plażowy dla osoby niepełnosprawnej?

Wózek plażowy warto kupić wówczas, gdy mamy pewność, że osoba niepełnosprawna będzie korzystała z kąpieli. Ma on bowiem ułatwić jej poruszanie się, a tym samym korzystanie z wody. Należy także zaznaczyć, że wózki plażowe są wodoodporne tak, aby osoba z nich korzystająca odczuwała maksymalny komfort podczas jego użytkowania. 

Jaki wózek plażowy dla niepełnosprawnych?

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów wózków plażowych. W naszej ofercie posiadamy dwa: jeden do kąpieli A drugi bardziej do plażowania i jeżdżenia po wodzie. Dzięki niemu osoba niepełnosprawna zyskuje maksymalną swobodę i niezależność, co dodatkowo ma dla niej wartość terapeutyczną. Im więcej bowiem rzeczy może zrobić samodzielnie tym odczuwa większą motywację do dalszej rehabilitacji i pracy nad sobą. 

Jak dobrać szerokość wózka plażowego? 

Szerokość wózków plażowych jest uniwersalna i ze względu na specyfikę produktu dopasowana do różnej grupy użytkowników. Mogą z niego korzystać zarówno dzieci jak i dorośli. Wózek plażowy to produkt niejako dla wszystkich niepełnosprawnych niezależnie od wieku, płci czy gabarytów.

Ile kosztuje wózek plażowy dla niepełnosprawnych? 

Ceny wózków plażowych są wyższe aniżeli tradycyjnych wózków inwalidzkich. Wynika to głównie z ich konstrukcji i konieczności zastosowania specjalistycznych materiałów do produkcji. Muszą być one maksymalnie funkcjonalne, a jednocześnie odporne na korozję. Ceny wózków plażowych wahają się zazwyczaj od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. W naszej ofercie znajdziecie wózki w cenie ok. 12 000 złotych i droższe.

Wózek plażowy dla niepełnosprawnych to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, którym zależy na niezależności, a tym samym na możliwości korzystania z tzw. “uroków życia” bez konieczności pomocy osób trzecich czy zatrudniania opiekunki. 

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl