W związku z rozporządzeniem RODO zapoznaj się z naszą polityką prywatności oraz obowiązkiem informacyjnym RODO

Dlaczego warto wybrać materac składany? Czym różni się materac składany od jednoczęściowego?

Dlaczego warto wybrać materac składany? Czym różni się materac składany od jednoczęściowego?

Wiele osób, które wymagają rehabilitacji staje przed dylematem, jaki materac do terapii kupić, czy warto inwestować w materac jednoczęściowy, a może lepiej będzie kupić materac składany? Ten drugi zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników, ponieważ może stanowić również miejsce bezpiecznej zabawy dla dzieci, ale przede wszystkim sprawdzi się podczas domowych i plenerowych ćwiczeń i gimnastyki. Dlaczego więc warto wybrać materac składany? Czym różni się on od materaca jednoczęściowego? Na te u podobne pytania znajdziecie odpowiedzi w naszym dzisiejszym artykule.

Czym różni się materac składany od jednoczęściowego?

Główną różnicą między materacem jednoczęściowym a składanym jest jego funkcjonalność. Ten pierwszy jest jednoczęściowy, a tym samym nieporęczny. Wprawdzie przy jego przewożeniu wiele osób próbuje go zrolować, jednakże trzeba się bardziej natrudzić, niż przy materacu składanym, który jest również łatwiejszy w przechowywaniu. Materac składany, jak sama nazwa wskazuje można złożyć, w dosłownie kilku krokach. Raz, dwa i gotowe. Obydwa materace są tak samo funkcjonalne, kwestia wyboru należy do użytkownika.

Dlaczego warto kupić materac składany?

Materac składany to przede wszystkim materac gimnastyczny, który posiada wiele zalet. Jest on coraz częściej wybierany nie tylko przez osoby wymagające rehabilitacji, ale także rodziców, którzy chcą zapewnić dzieciom miejsce bezpiecznej zabawy. Dlaczego jeszcze warto kupić materac składany?

 •         Jest łatwy w przechowywaniu i nie zajmuje dużo miejsca. Jest to tzw. materac trzyczęściowy składany, ponieważ jak sama nazwa wskazuje składa się go na trzy części, jednym prostym ruchem.
 •         Niewiele waży – materac składany do ćwiczeń wykonany jest zazwyczaj z pianki, stąd też jego waga wynosi od 3,5 do 7 kg, w zależności od rozmiaru.
 •         Łatwo go przenieść. Materac składany wyposażony jest w wygodne rączki, które ułatwiają jego przenoszenie z miejsca na miejsce.
 •         Sprawdzi się podczas podróży, gdyż po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca, przez co łatwo go przetransportować nawet małym samochodem.
 •         Może służyć jako pufa. Po złożeniu materac wygląda jak pufa, na której można wygodnie usiąść. W tej wersji można go również wykorzystać jako stolik dla dziecka np. do rysowania.
 •         Dodatkowe miejsce do spania np. dla gości. Jest to szczególnie praktyczne rozwiązanie, gdy nie mamy dużego mieszkania, a chcielibyśmy przenocować u siebie dodatkowe osoby.

Do czego wykorzystać materac składany? 

Jak to już zostało wyżej wspomniane materac składany to przede wszystkim materac gimnastyczny, który sprawdzi się idealnie podczas domowych treningów i gimnastyki. Będzie też doskonałym zakupem dla osób, które wymagają rehabilitacji, lub też chcą zapewnić miejsce do zabawy w pokoju dziecka. O zaletach i niektórych funkcjach materaca składanego napisaliśmy powyżej.

 Materac składany może być wykorzystany do:

 •         ćwiczeń i rehabilitacji,
 •         medytacji,
 •         w podróży,
 •         dla gości,
 •         do zabawy dla dzieci,
 •         jako pufa,
 •         jako stolik,

Lekkie i łatwe w transporcie materace składane posiadają wiele zalet, dlatego warto mieć w domu chociaż jeden z nich. Są świetnym rozwiązaniem dla osób aktywnych, potrzebujących rehabilitacji, jak i dzieci. Przed zakupem materaca warto jednak skorzystać z doświadczenia i wiedzy specjalistów, ponieważ przede wszystkim ma on nam zapewnić komfort w rehabilitacji, ćwiczeniach i zabawie.

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl