W związku z rozporządzeniem RODO zapoznaj się z naszą polityką prywatności oraz obowiązkiem informacyjnym RODO

Dla kogo tablica do ćwiczeń manualnych dłoni. Rodzaje tablic do ćwiczeń manualnych dłoni i ich zastosowanie.

Dla kogo tablica do ćwiczeń manualnych dłoni. Rodzaje tablic do ćwiczeń manualnych dłoni i ich zastosowanie.

Tablice do ćwiczeń manualnych dłoni wykorzystywane są przede wszystkim w trakcie zajęć z pacjentami z dysfunkcjami kończyn górnych, po przebytych urazach lub też wrodzonych. Stosowane zarówno wśród dorosłych, w tym seniorów, jak i u dzieci, znacząco poprawiają ich motorykę. Doskonale nadają się po złamaniach i w rehabilitacji. Zobaczcie, dla kogo tablica do ćwiczeń manualnych dłoni będzie najlepszym rozwiązaniem i jak wybrać najlepszą, w zależności od potrzeb i rodzaju schorzenia?

Rodzaje tablic do ćwiczeń manualnych dłoni

Tablice do ćwiczeń manualnych dłoni zasadniczo występują w dwóch rodzajach:

  •         Tablice do ćwiczeń manualnych bez oporu, które pozwalają na wykonywania ćwiczeń zwiększających zakres ruchu okolic dłoni i nadgarstka.
  •         Z oporem wyposażone w specjalny system liniowo – ciężarkowy. Ćwiczenia wykonywane na tego typu tablicach odbywają się pod „obciążeniem”, co zwiększa siłę osłabionych mięśni.

Zastosowanie tablic do ćwiczeń manualnych dłoni

Tablice do ćwiczeń manualnych dłoni pomagają zwiększyć zakres ich ruchu a także zwiększają siłę osłabionych mięśni. Utrzymują ruchomość stawów z zakresie zarówno zginania jak i prostowania. Regularnie wykonywane ćwiczenia sprawiają, że rośnie siła mięśni, a co za tym idzie z czasem kolejne powtórzenia stają się łatwiejsze.

Tablice do ćwiczeń manualnych dłoni mają za zadanie przywrócić im pełną sprawność.

Z jakich elementów składają się tablice do ćwiczeń manualnych

Tablice do ćwiczeń manualnych dłoni w zależności od ich modelu dostępne są w wielu rodzajach, tak aby wykonywane na nich ćwiczenia były jak najbardziej zróżnicowane. Im częściej bowiem powtarzamy daną czynność, tym staje się ona łatwiejsza, a co za tym idzie działanie terapeutyczno – rehabilitacyjne jest słabsze. Im zaś ćwiczenia się bardziej zróżnicowane tym mniejsze prawdopodobieństwo wyrobienia „nawyku”.

Większość tablic do ćwiczeń manualnych dłoni umiejscowiona jest na obrotowym blacie, z możliwością regulacji ich wysokości. W ich skład zazwyczaj wchodzi:

  • Wałek drewniany.
  • Klapka dłoni (do ćwiczeń oporowych).
  • Uchwyt.
  • Spirala pionowa.
  • Koło/ koła drewniane.
  • Korytko drewniane (do stabilizacji przedramienia)
  • Siatka rehabilitacyjna Thera - Band.

Odpowiednio dobrana tablica do ćwiczeń manualnych dłoni pozwala ćwiczyć nie tylko w gabinetach rehabilitacyjnych, ale także w zaciszu własnego domu. Ważna jest przede wszystkim systematyczność.

Jak często korzystać z tablic do ćwiczeń manualnych dłoni?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się niemal oczywista. Jak najczęściej. Ważna jest systematyczność i regularność wykonywanych ćwiczeń. W zależności od schorzenia pierwsze efekty można zobaczyć już po kilku tygodniach. W szczególności zauważymy poprawę wytrzymałości mięśni oraz zmniejszenie zaników mięśniowych, które zaczęły się rozwijać w wyniku innych procesów chorobowych. Jeżeli mamy taką możliwość warto zakupić tablice do ćwiczeń manualnych również do domu, aby pacjent mógł samodzielnie wykonywać różne czynności. Nic bowiem tak nie motywuje do dalszej pracy, jak efekty, które widzimy.

Dla kogo tablica do ćwiczeń manualnych dłoni?

Z tablic do ćwiczeń manualnych mogą korzystać wszyscy, którzy borykają się z różnymi schorzeniami dłoni wynikającymi z urazu lub procesów chorobowych. Przeznaczone są zarówno dla dorosłych, jak i dzieci do ćwiczeń czynnych wspomaganych. Wszystkie czynności, jakie można na nich wykonać rozwijają tzw. małą motorykę. Dzięki odpowiedniemu doborowi poszczególnych elementów ćwiczenia stymulują także wszystkie zmysły, co sprawia, że nie są one tylko tzw. przykrym obowiązkiem, by powrócić do „pełnej sprawności”, ale także miłym oderwaniem od rutyny dnia codziennego.

Solidne i funkcjonalne tablice do ćwiczeń manualnych dłoni to sprzęt rehabilitacyjny ponadczasowy, który również, w nieco innej formie i celu wykorzystywany jest przez małe dzieci, które dopiero poznają świat i uczą się korzystać z różnych przedmiotów, ale tak samo jak w ich przypadku zwiększają siłę mięśni i koordynacje ruchową. Poprawiają motorykę, a tym samym ogólną sprawność dłoni.

Zastanawiasz się, które tablice do ćwiczeń manualnych dłoni wybrać, zapraszamy do kontaktu.

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl