W związku z rozporządzeniem RODO zapoznaj się z naszą polityką prywatności oraz obowiązkiem informacyjnym RODO

Co to są lustra korekcyjne i jakie mają zastosowanie? Kiedy stosować lustro korekcyjne?

Co to są lustra korekcyjne i jakie mają zastosowanie? Kiedy stosować lustro korekcyjne?

Lustra korekcyjne to produkt bez którego trudno się obejść w profesjonalnej sali gimnastycznej czy też rehabilitacyjnej. Jest to też domena sal baletowych. Trenerzy, rehabilitanci czy inni sportowcy doskonale wiedzą jak dużą zaletą są lustra korekcyjne zamieszczone w miejscu wykonywania ćwiczeń. Ich dużą zaletą jest możliwość ciągłej kontroli postawy oraz prawidłowego przeprowadzania poszczególnych figur gimnastycznych.

Czym jest lustro korekcyjne?

Lustro korekcyjne tym różni się od luster, które posiadamy w domu, że na jego tafli znajduje się siatka posturograficzna, która pozwala kontrolować postawę ciała i prawidłowość wykonywanych ćwiczeń. Umożliwia szybką autokorektę postawy bez względu na to, czy pacjent siedzi, stoi czy też leży.

Lustro korekcyjne można dobrać w zależności od potrzeb. Wiele z nich wyposażonych jest dodatkowo w kółka, które umożliwiają jego łatwa przesuwanie i transport. Takie rozwiązanie sprawia, że bez problemu dostarczymy je na każdą salę gimnastyczną bez konieczności dokupowania kolejnych modeli. Nowoczesne lustra korekcyjne dodatkowo mają możliwość dopasowania kąta i perspektywy odbicia, co de facto przenosi niejako ćwiczenia na wyższy poziom.

Lustra korekcyjne zazwyczaj posiadają ramę metalową lub drewnianą. Ich konstrukcja jest stabilna, dzięki czemu nie zagraża pacjentowi w trakcie ćwiczeń. W naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno lustra korekcyjne jednodrzwiowe jak i trzydrzwiowe. Wybór odpowiedniego modelu pozwoli dostosować rodzaj prowadzonych zajęć do potrzeb pacjenta.

Zastosowanie lustra korekcyjnego?

Lustro korekcyjne, jak to już zostało zaznaczone, służy do korygowania postawy ciała. Pozwala terapeucie sprawdzać, czy ćwiczenia wykonywane są w sposób prawidłowy. W przypadku większych grup umożliwia autokorektę pozycji leżącej, siedzącej i stojącej.

Rodzaje luster korekcyjnych

W ofercie sklepów są różne lustra korekcyjne:

  • Lustra korekcyjne pojedyncze dostępne zarówno w wersji statycznej jak i uchylnej.
  • Lustra uchylne z możliwością dostosowania kąta i perspektywy odbicia.
  • Lustro korekcyjne trzydrzwiowe, które jest najbardziej funkcjonalne i przeznaczone do profesjonalnych zajęć i rehabilitacji. Pozwala na obserwację dużego obszaru sylwetki, w tym nawet całego ciała osoby ćwiczącej.
  • Lustro korekcyjne z ramą metalową lub drewnianą. Te pierwsze wykonane są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie środków chemicznych.

Dla kogo lustro korekcyjne?

Lustro korekcyjne wykorzystywane jest przede wszystkim w gabinetach rehabilitacyjnych, acz coraz częściej można spotkać je także na siłowniach i w klubach fitness. Wykorzystywane są przez fizjoterapeutów, którzy muszą nadzorować poprawność wykonywanych ćwiczeń swoich pacjentów. Mają one pokazywać ciało osoby ćwiczącej oraz umożliwić korektę sylwetki.

Ile kosztuje lustro korekcyjne?

Ceny luster korekcyjnych zaczynają się od 1000 zł wzwyż. Im większe lustro tym wyższa jest jego cena.

Jeżeli nie wiesz, które lustro korekcyjne wybrać zapraszamy do kontaktu. Chętnie pomożemy.

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl