W związku z rozporządzeniem RODO zapoznaj się z naszą polityką prywatności oraz obowiązkiem informacyjnym RODO

Witamy na blogu

15 efektów regularnego zażywania kąpieli kwasowęglowych

15 efektów regularnego zażywania kąpieli kwasowęglowych

Terapeutyczne działanie kwasu węglowego jest znane już od kilku stuleci. W XVIII wieku stosowano kąpiele z jego użyciem, w celu leczenia dny moczanowej. Nieco później zaczęto używać kąpieli gazowych z roztworem tego kwasu do leczenia trudno gojących się ran. Dzisiaj wiemy, że wpływ kwasu węglowego na ludzki organizm jest bardzo korzystny i można go wykorzystywać do leczenia wielu schorzeń. 

czytaj całość »

W jakie akcesoria warto się zaopatrzyć przy rehabilitacji ręki?

ćwiczenia rehabilitacyjne na rękę

Urazy ręki mogą spowodować utratę czucia lub sprawności ręki. Niezależnie od wykonywanego zawodu taka sytuacja bardzo utrudnia codzienne życie chorego. Mycie, jedzenie, sprzątanie czy robienie zakupów staje się bardzo trudne, a czasem nawet niemożliwe. Na szczęście, większość takich dysfunkcji jest jednak tylko okresowa. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom i prawidłowemu sprzętowi rehabilitacyjnemu często udaje się przywrócić całkowitą sprawność ręki lub przynajmniej znacznie poprawić jej motorykę. 

czytaj całość »

Jak urządzić salon kosmetyczny w stylu skandynawskim?

salon kosmetyczny

Styl skandynawski króluje w architekturze wnętrz już od wielu lat. Inspiracją dla niego były charakterystyczne jasne, chłodne i nieco surowe wnętrza spotykane często w krajach północnej Europy. Ten wyjątkowy styl znajduje zastosowanie w wielu pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu. Zimne kolory i minimalizm w wystroju sprawia, że nadaje on gabinetom wrażenie czystości, przez co jest idealny do salonu kosmetycznego. Oprócz efektu psychologicznego niewielka ilość mebli faktycznie sprawi, że w pomieszczeniu będzie czyściej, ponieważ nie będzie zbierać się w nich dużo kurzu, a elementy wystroju będą łatwe do wyczyszczenia. Jaki sprzęt i kolory ścian będą potrzebne, by stworzyć elegancki salon w stylu skandynawskim? 

czytaj całość »

Reedukacja chodu jako wyzwanie dla pacjenta po udarze

kobieta trzymająca dłonie na skroniach

Udary mózgu stanowią jeden z poważniejszych współczesnych problemów zdrowotnych. U około 30% osób udar pozostawia trwałą niepełnosprawność. Najczęściej spotykanymi zaburzeniami poudarowymi, które wykluczają pacjenta z normalnego życia w społeczeństwie, są problemy z samodzielnym, prawidłowym chodzeniem. Często pojawia się osłabienie siły mięśni, zaburzenia świadomości przestrzennej, upośledzenie czucia głębokiego, a także kłopoty z utrzymaniem równowagi. 

czytaj całość »

Jak działają lampy bakteriobójcze?

Jak działają lampy bakteriobójcze?

Lampy bakteriobójcze i wirusobójcze to niezbędne wyposażenie wszystkich klinik, szpitali, przychodni, gabinetów zabiegowych i laboratoriów. W czasach pandemii koronawirusa są również chętnie kupowane przez przedszkola, żłobki, prywatne gabinety kosmetyczne i lekarskie, a także prywatne osoby, które pragną zapewnić sobie bezpieczne warunki życia. Używając ich, jesteśmy w stanie skutecznie zdezynfekować powietrze oraz wszystkie powierzchnie, które podczas tradycyjnego odkażania (środkami dezynfekującymi) mogłyby zostać pominięte. Zastosowanie lamp bakteriobójczych pozwala nam stworzyć sterylne warunki, dzięki czemu bakterie nie będą się rozwijać, co wpływa bezpośrednio na zmniejszenie ryzyka powstawania zakażeń i transmisji chorób zakaźnych. W dzisiejszym wpisie wyjaśnimy, na jakiej zasadzie działają lampy bakteriobójcze!

czytaj całość »

Jaka aparatura medyczna powinna znaleźć się w gabinecie ginekologicznym?

Jaka aparatura medyczna powinna znaleźć się w gabinecie ginekologicznym?

Wszystkie gabinety lekarskie muszą spełniać konkretne wymagania sanitarne określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 26 marca 2019 roku. Muszą być to przede wszystkim pomieszczenia, których kształt i powierzchnia umożliwiają prawidłowe rozmieszczenie, zainstalowanie, a następnie użytkowanie wszystkich urządzeń, sprzętu i aparatury specjalistycznej. Wszystkie meble znajdujące się w gabinetach muszą być wykonane z materiałów, które można łatwo myć i dezynfekować.

czytaj całość »

Kiedy warto używać skutera inwalidzkiego?

Kiedy warto używać skutera inwalidzkiego?

Skuter to niewielki pojazd czterokołowy, który wyglądem przypomina nieco motor. Na rynku mamy kilkanaście odmiana skutera inwalidzkiego. Pojazd ten jest od wielu lat bardzo popularny w USA i w Europie Zachodniej. Ludzi na tego typu skuterach można tam spotkać wszędzie: w sklepach, centrach handlowych, parkach, kinach i miejscach pracy. Czym jest taki skuter? Dla kogo jest przeznaczony? W jakich sytuacjach staje się bardzo przydatnym rozwiązaniem? Na te oraz wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym wpisie!

czytaj całość »

7 niezbędnych elementów wyposażenia gabinetu zabiegowego

7 niezbędnych elementów wyposażenia gabinetu zabiegowego 

Gabinet zabiegowy to specjalne pomieszczenie przeznaczone do wykonywania zabiegów diagnostycznych albo terapeutycznych. Do podstawowych zabiegów realizowanych w takich miejscach można zaliczyć: iniekcje domięśniowe, dożylne, podskórne i śródskórne, pobrania krwi oraz innych materiałów przeznaczonych do dalszych badań laboratoryjnych, inhalacje, pomiary ciśnienia, poziomu cukru we krwi, zmiany opatrunków, a także przeprowadzanie badań EKG. Aby móc sprawnie wykonywać wszystkie te czynności, gabinet musi być odpowiednio wyposażony. Wyposażenie gabinetu zabiegowego powinno być wyłącznie najwyższej jakości i pochodzić zawsze od renomowanych producentów, ponieważ tylko w ten sposób możliwe jest zapewnienie komfortowych warunków zarówno dla personelu medycznego, jak i dla pacjentów. 

czytaj całość »

Rower wyczynowy z napędem ręcznym HANDCYCLE uwalnia od wózka i jesteś bez ograniczeń!

rower dla niepełnosprawnych

Rower wyczynowy z ręcznym napędem jest przeznaczony dla osób niepełnosprawnych, na co dzień poruszających się na wózku inwalidzkim. Ten komfortowy wynalazek pozwala na długie przejażdżki rowerowe w pozycji leżącej, półleżącej lub klęczącej. Handcycle umożliwia osobom niepełnosprawnym aktywną rozrywkę bez niczyjej pomocy oraz bez ograniczeń. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni szlak rowerowy.

czytaj całość »

Niepełnosprawny na plaży? Teraz to możliwe!

Niepełnosprawny na plaży? Teraz to możliwe!

W dzisiejszych czasach istnieje wiele udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Dostępne są podjazdy dla wózków inwalidzkich, specjalne uchwyty w toaletach oraz miejsca w autobusach i pociągach. Wiele niepełnosprawnych osób może z powodzeniem rozwijać pasje, pracować i podróżować. Niestety niektórzy nadal są przekonani, że ich możliwości są ograniczone bardziej niż jest to w rzeczywistości.

czytaj całość »

Rodzaje stołów rehabilitacyjnych

Rodzaje stołów rehabilitacyjnych

W każdym gabinecie rehabilitacyjnym podstawowym elementem wyposażenia jest stół rehabilitacyjny. To jak dobrze będzie on dobrany do potrzeb przyjmowanych pacjentów oraz do potrzeb przyjmującego ich lekarza, w dużej mierze decyduje później o tym, jak skuteczne będą wykonywane na nim zabiegi. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu wskażemy elementy, które należy brać pod uwagę podczas wybierania stołu rehabilitacyjnego, do wykonywania jakich zabiegów najczęściej takie stoły są wykorzystywane oraz opiszemy, jakie są rodzaje stołów rehabilitacyjnych i w jakich warunkach mogą być one z powodzeniem użytkowane.

czytaj całość »

Wyposażenie gabinetu lekarskiego

Wyposażenie gabinetu lekarskiego

Każdy gabinet lekarski, żeby dobrze spełniał swoje funkcje i zapewniał pełen komfort przyjmującemu w nim lekarzowi oraz przychodzącym do niego pacjentom musi być  odpowiednio wyposażony. Oczywiście dokładna ilość i rodzaj umieszczonych w gabinecie mebli oraz sprzętu medycznego będzie się różniła w zależności od tego, jaki specjalista będzie wykonywał w nim swoją pracę, jednak podstawowy zakres wyposażenia jest zazwyczaj taki sam. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu przedstawiamy podstawowe elementy wyposażenia każdego gabinetu lekarskiego. Od tego jak dobrze uda się dobrać wszystkie elementy w gabinecie, zależy to jak dobrze będą się w nim czuli pacjenci.

czytaj całość »

Podstawowy sprzęt rehabilitacyjny

Podstawowy sprzęt rehabilitacyjny

Przeprowadzenie dobrze dobranej rehabilitacji jest niezbędne, żeby pomóc pacjentowi w powrocie do pełnej sprawności po przebytym wypadku, doznanym urazie lub po przeprowadzonej operacji. Żeby prowadzona z pacjentem rehabilitacja na pewno dała oczekiwane rezultaty i po prostu była skuteczna, niezbędny jest upór i konsekwencja w wykonywaniu zalecanych ćwiczeń przez osobę rehabilitowaną, duży poziom wiedzy rehabilitanta oraz wysoka jakość stosowanego podczas pracy z pacjentem sprzętu rehabilitacyjnego. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu skupimy się na tym ostatnim elemencie i opiszemy, jakie są podstawowe rodzaje sprzętu rehabilitacyjnego.

czytaj całość »

Skuter inwalidzki - rodzaje

Skuter inwalidzki - rodzaje

W ostatnich latach coraz częściej widzi się na ulicach polskich miast osoby poruszające się nie na wózkach inwalidzkich, ale na specjalnych elektrycznych skuterach. Tego typu urządzenia znacznie ułatwiają poruszanie się po mieście i po domu osobom starszym, osobom, które mają już poważne problemu z ruchowością oraz osobom niepełnosprawnym. Elektryczne skutery inwalidzkie są dla takich osób nieocenioną pomocą i umożliwiają im samodzielne poruszanie się po mieście. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu przedstawimy Państwu poszczególne rodzaje skuterów inwalidzkich oraz opiszemy ich najważniejsze zalety.

czytaj całość »

Podstawowe wyposażenie salonu kosmetycznego

Podstawowe wyposażenie salonu kosmetycznego

Wydawać by się mogło, że wyposażenie salonu kosmetycznego nie jest trudnym zadaniem. Jeśli jednak pochylimy się nad tym tematem bardziej, okaże się, że salon bez kilku podstawowych sprzętów i urządzeń w ogóle nie mógłby rozpocząć działalności. Od czego więc trzeba zacząć zakupy?

czytaj całość »

Rodzaje wózków elektrycznych dla niepełnosprawnych

Rodzaje wózków elektrycznych dla niepełnosprawnych

Do niedawna dla osób niepełnosprawnych jedynym sposobem na uczestniczenie w życiu społecznym były zwykłe, manualne wózki inwalidzkie. Jednak osoby niepełnosprawne, które miały ograniczoną sprawność rąk, nie mogły z nich korzystać o własnych siłach. Na szczęście wraz z rozwojem technologicznym ewoluowały też wózki. Część producentów zaczęło  wyposażać swoje wózki w napęd elektryczny, który dał wielu użytkownikom wózków nowe możliwości.

czytaj całość »

Jak powinien wyglądać profesjonalny fotel ginekologiczny?

Jak powinien wyglądać profesjonalny fotel ginekologiczny?

Profesjonalny fotel ginekologiczny to fotel, który sprawia, że podczas badania pacjentka czuje się komfortowo, a lekarz może wygodnie i rzetelnie wykonywać swoje obowiązki. To najbardziej charakterystyczny element wyposażenia gabinetu ginekologicznego, który od razu po wejściu do gabinetu rzuca się w oczy. Dlatego też powinien wyglądać estetycznie i nie zniechęcać do wizyt. Obecnie najlepsi producenci oferują fotele w szerokiej gamie kolorystycznej zarówno samych konstrukcji, jak i tapicerki.

czytaj całość »
Pierwszy post

Bloguj w swoim sklepie!

Blog to jedno z najskuteczniejszych narzędzi komunikacyjnych XXI wieku. Dlatego twój sklep też musi blogować.

Na świecie są miliony ludzi szukających w internecie najciekawszych treści oraz produktów. Nie każdy jednak ufa reklamom, dla wielu z nich najważniejsze jest źródło tych informacji. Im bardziej wiarygodne, tym lepiej. Dlatego blogowanie jest tak ważne, by poprzez bloga budować zaufanie swoich klientów.

Jeżeli wiesz co chcesz sprzedawać w sklepie internetowym, powinieneś też znać wszystkie obawy i zainteresowania swoich klientów – artykułami na blogu musisz odpowiadać na ich potrzeby oraz ich inspirować. To ważne także dla Google i wyszukiwarek internetowych – im lepszy i ciekawszy content na twojej stronie, tym większa szansa, że trafi do tych, którzy go szukają w internecie.

Tutaj możesz zacząć blogować już dziś.

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl