W związku z rozporządzeniem RODO zapoznaj się z naszą polityką prywatności oraz obowiązkiem informacyjnym RODO

Niepełnosprawny na plaży? Teraz to możliwe!

Niepełnosprawny na plaży? Teraz to możliwe!

W dzisiejszych czasach istnieje wiele udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Dostępne są podjazdy dla wózków inwalidzkich, specjalne uchwyty w toaletach oraz miejsca w autobusach i pociągach. Wiele niepełnosprawnych osób może z powodzeniem rozwijać pasje, pracować i podróżować. Niestety niektórzy nadal są przekonani, że ich możliwości są ograniczone bardziej niż jest to w rzeczywistości.

Czy osoba na wózku może bezpiecznie pływać?

Wakacje na plaży są jak najbardziej dobrym pomysłem. Dodatkowo, jeśli wózek ma szerokie koła ułatwia to poruszanie się po piasku i podziwianie pięknych widoków. Wózki plażowe dla niepełnosprawnych mogą służyć również do pływania! Wózek do kąpieli morskich, umożliwia osobom niepełnosprawnym transport do wody i pozwala na kąpiel w jeziorach, morzu i oceanie.

Oferowany przez nas sprzęt ma wyporność 136 kilogramów, więc jest jak najbardziej bezpieczny. Osoba niepełnosprawna będąc przypięta do wózka może zażywać kąpieli i w pełni cieszyć się z wakacji. Ponadto woda to idealne miejsce do rehabilitacji. Dzięki wózkom plażowym nawet osoby, które nie mogą swobodnie się poruszać, mają możliwość skorzystać z kąpieli. Lekka konstrukcja pozwala na łatwy transport po piasku i bezpieczeństwo podczas pływania.

Plaże przyjazne niepełnosprawnym

Oprócz dobrze przystosowanych wózków inwalidzkich, udogodnienia możemy dostrzec w samych miejscach wypoczynkowych. Na przykład na gdyńskiej plaży znajduje się plac zabaw dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Między innymi piaskownica z podwyższonymi krawędziami umożliwia im zabawę. Jest także huśtawka w formie kosza, z której mogą korzystać maluchy poruszające się na wózkach. Huśtawka jest wyposażona w podjazd oraz linki, które ją poruszają, więc dzieci mogą bawić się na niej bez pomocy dorosłego.

Toalety w określonych miejscach wypoczynkowych zawierają uchwyty i łagodne podjazdy. Dodatkowo w Pobierowie oraz w Rewie znajduje się specjalne molo dla wózkowiczów. W Dziwnowie, wzdłuż plaży ciągnie się chodnik, z którego można wybrać dogodny zjazd nad morze, natomiast w Świnoujściu zjazd dla wózkowiczów jest przy promenadzie. W obecnych czasach osoba niepełnosprawna na plaży nie jest zaskakującym widokiem, ponieważ wypoczynek jest otwarty dla każdego.

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl