W związku z rozporządzeniem RODO zapoznaj się z naszą polityką prywatności oraz obowiązkiem informacyjnym RODO

Kiedy warto używać skutera inwalidzkiego?

Kiedy warto używać skutera inwalidzkiego?

Skuter to niewielki pojazd czterokołowy, który wyglądem przypomina nieco motor. Na rynku mamy kilkanaście odmiana skutera inwalidzkiego. Pojazd ten jest od wielu lat bardzo popularny w USA i w Europie Zachodniej. Ludzi na tego typu skuterach można tam spotkać wszędzie: w sklepach, centrach handlowych, parkach, kinach i miejscach pracy. Czym jest taki skuter? Dla kogo jest przeznaczony? W jakich sytuacjach staje się bardzo przydatnym rozwiązaniem? Na te oraz wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym wpisie!

Czym charakteryzuje się skuter inwalidzki?

Skuter inwalidzki to pojazd o stosunkowo małych wymiarach, który wspomaga mobilność osób niepełnosprawnych. Mogą z niego korzystać także inne osoby mające problemy z samodzielnym poruszaniem się, jak chociażby seniorzy czy ludzie z dużą nadwagą. Jest to pojazd z napędem elektrycznym łączący w sobie cechy dwóch innych urządzeń – wózka inwalidzkiego i klasycznego skutera. Jest wyposażony w więcej kół niż zwykły skuter. W zależności od wybranego modelu może mieć 3 lub 4 koła. Nie osiąga tak dużych prędkości jak tradycyjny skuter, dzięki czemu jego sterowanie jest łatwiejsze, a jazda na nim bezpieczniejsza. Od wózka inwalidzkiego różni się przede wszystkim tym, że można się na nim poruszać ze znacznie większą prędkością, a zamiast joysticka ma zamontowaną kierownicę.

Jakie są główne zalety skutera inwalidzkiego?

Największą zaletą tych pojazdów jest zapewnienie dużej mobilności osobom, które nie mogą się samodzielnie poruszać. Niepełnosprawni, osoby starsze, ze znaczną nadwagą czy chorobami zwyrodnieniowymi stawów mogą dzięki nim swobodnie się przemieszczać i odzyskać częściową niezależność. W przypadku osób, które są na co dzień uzależnione od pomocy osób trzecich, takie uczucie jest bezcenne! Posiadanie skutera inwalidzkiego dodaje im pewności siebie, zwiększa optymizm i wpływa na pozytywne podejście do życia. Jeżdżąc nimi, na moment mogą zapomnieć o swojej niepełnosprawności i poczuć prawdziwą wolność i radość wynikającą z samodzielności. 

Kolejnym atutem skuterów inwalidzkich jest bardzo prosta obsługa oraz duża moc, dzięki której można pokonywać spore dystanse w stosunkowo krótkim czasie. Można nim bez problemu dotrzeć do miejsca pracy, pojechać na spacer do parku czy lasu albo wybrać się ze znajomymi do restauracji. Doskonale radzą sobie zarówno na utwardzonych, jak i nieutwardzonych, a nawet wyboistych nawierzchniach. Utrzymanie go w dobrym stanie technicznym nie wymaga od użytkowników przeprowadzania skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych, a ładowanie jest bardzo proste i szybkie. 

Wielką zaletą skuterów inwalidzkich jest bezpieczeństwo jazdy. Dzięki swojej konstrukcji gwarantują wyjątkową stabilność jazdy, dzięki czemu są doskonałymi środkami transportu indywidualnego dla osób z ograniczeniami ruchowymi.

W jakich sytuacjach skuter inwalidzki jest wyjątkowo przydatny?

Skuter inwalidzki to pojazd przeznaczony dla osób, które nie mogą się sprawnie poruszać o własnych siłach. Dzięki niemu będą mogły znowu aktywnie korzystać z życia i poczują się o wiele pewniej. Umożliwia samodzielne dotarcie na miejsce umówionego spotkania, do pracy, wyjście na zakupy czy na spacer. Wszystkie te czynności byłyby dla osób niepełnosprawnych niemożliwe do wykonania bez posiadania takiego pojazdu.

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl