W związku z rozporządzeniem RODO zapoznaj się z naszą polityką prywatności oraz obowiązkiem informacyjnym RODO

Jak urządzić salon kosmetyczny w stylu skandynawskim?

salon kosmetyczny

Styl skandynawski króluje w architekturze wnętrz już od wielu lat. Inspiracją dla niego były charakterystyczne jasne, chłodne i nieco surowe wnętrza spotykane często w krajach północnej Europy. Ten wyjątkowy styl znajduje zastosowanie w wielu pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu. Zimne kolory i minimalizm w wystroju sprawia, że nadaje on gabinetom wrażenie czystości, przez co jest idealny do salonu kosmetycznego. Oprócz efektu psychologicznego niewielka ilość mebli faktycznie sprawi, że w pomieszczeniu będzie czyściej, ponieważ nie będzie zbierać się w nich dużo kurzu, a elementy wystroju będą łatwe do wyczyszczenia. Jaki sprzęt i kolory ścian będą potrzebne, by stworzyć elegancki salon w stylu skandynawskim? 

Salon kosmetyczny składa się z recepcji i jednego lub kilku gabinetów. Warto zadbać, by wszystkie pomieszczenia były utrzymane w podobnym stylu. Elementem spajającym może być kolor ścian lub jakiś mebel, na przykład ten sam rodzaj krzeseł lub stolików. Recepcja powinna być wyposażona w wygodne fotele, natomiast w gabinetach sprawdzi się dobrze mniejsza ilość mebli. Ważne jest jednak to, by były to meble wygodne, które zapewnią komfort w czasie wizyty i pozostawią u pacjenta miłe wspomnienia. 

Jakie meble są potrzebne do salonu kosmetycznego? 

Podstawowe wyposażenie gabinetu to elektryczne fotele kosmetyczne, leżanka z regulowaną wysokością oraz profesjonalne asystory, ewentualnie pojemne zamykane szafki. Unikajmy nadmiaru elementów dekoracyjnych. Wybierzmy takie, które będzie łatwo wyczyścić i które będą nawiązywać do stylu skandynawskiego. Mogą to być na przykład fotografie roślin zawieszone w antyramach. Wybierając wyposażenie salonu kosmetycznego, warto pamiętać o głównych cechach tego stylu: 

  • minimalizm – niewielka ilość mebli i przedmiotów codziennego użytku pozostawiająca jak najwięcej wolnej przestrzeni, budująca atmosferę czystości i porządku; 
  • praktycyzm – meble i przedmioty powinny być funkcjonalne i łatwe do umycia. Mogą to być wielofunkcyjne łózka, rozkładane fotele, lekkie szafki przesuwane na kółkach; 
  • bliskość natury – kolory stylu skandynawskiego to kolory natury: błękit, zieleń, biel i beże. Użyte materiały powinny nawiązywać lub imitować naturalne materiały takie jak drewno, kamień, rośliny. Nastrój wywołujący u klienta skojarzenia z przebywaniem na łonie natury wpłynie na niego relaksująco, przez co będzie lepiej znosił wszystkie zabiegi. 

W gabinecie kosmetycznym nie powinno zabraknąć kilku miękkich poduszek i pledów wykonanych z materiałów naturalnych, na przykład bawełny lub lnu. Recepcję warto wyposażyć w pojemne i funkcjonalne biurko. Świeże powietrze we wszystkich pomieszczeniach zapewnią nawilżacze i oczyszczacze powietrza oraz zielone rośliny w jasnych, prostych doniczkach. 

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl