W związku z rozporządzeniem RODO zapoznaj się z naszą polityką prywatności oraz obowiązkiem informacyjnym RODO

Skuter inwalidzki - rodzaje

Skuter inwalidzki - rodzaje

W ostatnich latach coraz częściej widzi się na ulicach polskich miast osoby poruszające się nie na wózkach inwalidzkich, ale na specjalnych elektrycznych skuterach. Tego typu urządzenia znacznie ułatwiają poruszanie się po mieście i po domu osobom starszym, osobom, które mają już poważne problemu z ruchowością oraz osobom niepełnosprawnym. Elektryczne skutery inwalidzkie są dla takich osób nieocenioną pomocą i umożliwiają im samodzielne poruszanie się po mieście. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu przedstawimy Państwu poszczególne rodzaje skuterów inwalidzkich oraz opiszemy ich najważniejsze zalety.


Jakie są zalety skuterów inwalidzkich? Kto powinien z nich korzystać?

Elektryczne skutery inwalidzkie zostały stworzone z myślą o osobach starszych, osobach niepełnosprawnych oraz innych ludziach, którzy mają poważne problemy ze sprawnym poruszaniem się na dłuższych dystansach, np. na skutek dużej otyłości. Najwięcej skuterów inwalidzkich jest stosowanych w  Stanach Zjednoczonych. Posiadanie skutera elektrycznego znacznie zwiększa mobilność i samodzielność takich osób i umożliwia im sprawne poruszanie się w okolicach swojego domu bez pomocy innych osób.

Skutery inwalidzkie są bardzo proste w obsłudze i charakteryzują się stosunkowo dużą mocą. Osoba na takim skuterze może się poruszać z prędkością nawet 15 km/h, czyli znacznie szybciej niż na elektrycznym wózku inwalidzkim. Dzięki temu wsiadając na skuter można pokonać nawet dłuższy dystans bez konieczności korzystania np. z komunikacji miejskiej. Bardzo łatwe jest także ładowanie skutera. Czynność ta nie powinna przynieść problemów nawet osobom ze znacznymi problemami z ruchowością.

Jakie są rodzaje elektrycznych skuterów inwalidzkich?

Elektryczne skutery inwalidzkie są obecnie dostępne w wielu wariantach, które różnią się od siebie przede wszystkim rozmiarami, osiągalną prędkością oraz zasięgiem działania. Najlepsze modele skuterów inwalidzkich umożliwiają przejechanie nawet 16-30 kilometrów bez konieczności ładowania. Dzięki temu korzystająca z niego osoba ma dużą swobodę działania. Oczywiście kierując skuterem można na bieżąco sprawdzać stan naładowania akumulatora, co eliminuje ryzyko zatrzymania się gdzieś w środku trasy.

Wybierając skuter inwalidzki mamy jednak do wyboru przede wszystkim dwie możliwości. W zależności od swoich potrzeb oraz od tego, gdzie zamierzamy korzystać z zakupionego pojazdu, możemy się zdecydować na mniejszy, składany skuter trzykołowy, lub dużo większy, nieskładany skuter czterokołowy. Ten pierwszy rodzaj skuterów świetnie się sprawdza przede wszystkim na małych przestrzeniach, np. do poruszania się po dużym domu, biurze lub do wybrania się do znajdującego się bardzo blisko sklepu. Z kolei większe, czterokołowe skutery są idealnym wyborem, jeżeli planujemy także dłuższe i dalsze przejażdżki. Takie skutery są bardzo wygodne i komfortowe i dają nam dużo swobody działania. Kiepsko jednak się sprawdzają we wnętrzach pomieszczeń.

Bez względu na konkretny rodzaj skutera inwalidzkiego, jest to na pewno ciekawy sposób na zwiększenie mobilności osób mających problemy z poruszaniem się na dłuższe dystanse.

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl