W związku z rozporządzeniem RODO zapoznaj się z naszą polityką prywatności oraz obowiązkiem informacyjnym RODO

7 niezbędnych elementów wyposażenia gabinetu zabiegowego

7 niezbędnych elementów wyposażenia gabinetu zabiegowego 

Gabinet zabiegowy to specjalne pomieszczenie przeznaczone do wykonywania zabiegów diagnostycznych albo terapeutycznych. Do podstawowych zabiegów realizowanych w takich miejscach można zaliczyć: iniekcje domięśniowe, dożylne, podskórne i śródskórne, pobrania krwi oraz innych materiałów przeznaczonych do dalszych badań laboratoryjnych, inhalacje, pomiary ciśnienia, poziomu cukru we krwi, zmiany opatrunków, a także przeprowadzanie badań EKG. Aby móc sprawnie wykonywać wszystkie te czynności, gabinet musi być odpowiednio wyposażony. Wyposażenie gabinetu zabiegowego powinno być wyłącznie najwyższej jakości i pochodzić zawsze od renomowanych producentów, ponieważ tylko w ten sposób możliwe jest zapewnienie komfortowych warunków zarówno dla personelu medycznego, jak i dla pacjentów. 

Co musi znajdować się w każdym gabinecie zabiegowym?


1. Leżanka
Niezbędnym elementem wyposażenia każdego gabinetu zabiegowego jest leżanka. To mebel służący do układania pacjenta na czas wykonywania zabiegów lub innych czynności medycznych w pozycji leżącej. Leżanka powinna być obciągnięta specjalnym materiałem o niskiej nasiąkliwości, który można łatwo i szybko wyczyścić.
2. Stoliki
W gabinecie zabiegowym nie może również zabraknąć stolików, na których można postawić aparaty zabiegowe lub inne akcesoria potrzebne podczas wykonywania czynności medycznych.
3. Stanowisko do pobierania krwi
To specjalne krzesło wyposażone jest w charakterystyczne podłokietniki ułatwiające stabilizację ręki pacjenta podczas pobierania krwi lub wykonywania iniekcji.
4. Aparat do magnetoterapii 
Dzięki tym aparatom możliwe jest wykonywanie zabiegów z zakresu magnetoterapii. Terapia ta wykorzystuje działanie zmiennego pola magnetycznego niskiej częstotliwości, dzięki czemu można zredukować ból, zlikwidować stany zapalne, polepszyć procesy oddychania tkankowego oraz zwiększyć wychwytywanie tlenu przez tkanki. Magnetoterapia to doskonały sposób na pobudzenie mikrokrążenia i symulację krążenia obwodowego, a także przyspieszenie zrostu kości. Aparaty do magnetoterapii muszą być wyposażone w odpowiednie aplikatory pola magnetycznego dostępne w naszym sklepie internetowym.
5. Aparat do elektroterapii
Elektroterapia to zabiegi fizjoterapeutyczne wykorzystujące działanie przepływu prądu przez ciało pacjenta. Prąd jest w tym zabiegu leczniczym bodźcem, który poprawia ukrwienie, redukuje bóle i napięcie mięśni, a także przyspiesza procesy regeneracyjne organizmu. Na ciele pacjenta układane są specjalne elektrody, między którymi będzie przepływał prąd. 
6. Aparat do laseroterapii 
Laseroterapia polega na działaniu skoncentrowaną wiązką światła na konkretne miejsce na ciele pacjenta. Laser rozszerza naczynia krwionośne, poprawia mikrokrążenie, przyspiesza naskórkowanie, przyspiesza syntezę kolagenu, dzięki czemu następuje wzmocnienie tkanek. Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i antyalergiczne. Poprawia działanie układu odpornościowego, a wszystkie procesy lecznicze następują szybciej. Niezbędnym elementem aparatu do laseroterapii jest odpowiednia sonda, która wytwarza falę świetlną o pożądanej długości. W ofercie naszego sklepu odnajdą Państwo sondy emitujące różnorodne fale świetlne przeznaczone do pracy z najlepszymi aparatami do laseroterapii.
7. Aparat do EKG
Aparat do elektrokardiografii to konieczność w każdym gabinecie zabiegowym. Służy do diagnozowania chorób serca. Uzyskane w trakcie wykonywania badania EKG informacje dostarczają lekarzowi wiedzę o funkcjonowaniu mięśnia sercowego pacjenta.

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl